AYLAK SINIFININ TEORİSİ KİTAP DETAYLARI

  Adı : AYLAK SINIFININ TEORİSİ
  Tür : Felsefe - Psikoloji
  Yazarı : Thorstein Veblen
  Çeviri : Enver Günsel
  Yayınevi : Tutku
  Ebat : 14cm X 21cm
  Sayfa : 312
  Kapak : Karton
  ISBN : 978-605-4962-44-0
  Fiyat : 12 TL

12 TL


Adet 

Yaşamak için çalışmak zorundan olmayan, paraları ve boş zamanları bol olan insanlar ya da aristokratlar sınıfı (bunlara İngiliz dilinde kısaca leisure sınıfı deniliyor) yırtıcı, barbarlık dönemi kültürünün gelişip ilerlemeye başladığı dönemlerde ortaya çıkmaya başladı ve bunlar daha çok feodal Avrupa ülkeleriyle yine feodal Japonya'da görüldü. Herhangi bir feodal ülkede en onurlu meslekler askerlik ve ondan sonra da ilahiyat dallarıydı, yani askerler ve rahipler çok saygın insanlar olarak kabul ediliyordu. Asiller ya da üst sınıf insanlar, çalışma gereksinmesi duymazlar, boş vakitlerini avlanmak ve buna benzer çeşitli konularla uğraşarak, daha doğrusu eğlenerek geçirir, değerlendirirlerdi.

Kültürel gelişme sürecinde, yaşamını sürdürebilmek için çalışmak zorunda olmayan ve boş zamanını geçirmek için çareler, yollar arayan insanlar sınıfının ortaya çıkması sonucunda mal mülk sahibi olma kavramı da doğdu.

 


A: Hilal Mah. Aleksander Dupçek Cad. No:16/1 Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com