Dostluk Üzerine

     Sosyal medyanın, çevrimiçi ilişkilerin ve amansız özümsemenin derin ve kalıcı dostluk fikrini tehdit ettiği bir dünyada, gerçek arkadaşlık arayışı her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Konuyla ilgili şimdiye kadar yazılmış en önemli metinlerden biri olan bu kitapta, ünlü Romalı siyasetçi ve filozof Cicero, arkadaş bulma, koruma ve takdir etme konusunda çekici bir rehber sunuyor. Zekâ ve bilgelikle, Cicero bize sadece nasıl arkadaşlık kuracağımızı değil, aynı zamanda neden hayatımızın önemli bir parçası olması gerektiğini gösterir. Çünkü, Cicero'nun dediği gibi, arkadaşsız bir hayat yaşanmaya değmez.

     Zamana meydan okuyan tavsiye ve içgörülerle dolu bu eser MÖ 44'te yazılmış olmasına rağmen okurlarına iki bin yıldan fazla bir süre boyunca ilham verdi. Canlı ve yepyeni bir çeviri ile “Dostluk Üzerine”, doğru arkadaşların nasıl seçileceğini, arkadaşlık tuzaklarından nasıl kaçınılacağını, iyi zamanlarda ve kötü zamanlarda arkadaşlarla nasıl yaşanacağını araştırır.

      Cicero ayrıca, iki insanın birbirlerinde "başka bir benlik" veya iyi bir ruh bulduğu en derin dostluk türünden övgüyle bahseder. Gerçek arkadaşlar bulma ve değerleme konusunda dürüst ve anlamlı bir rehber olan “Dostluk Üzerine”, binlerce yıl önce yazılmasına rağmen günümüzde, hiç olmadığı kadar ve güçlü bir şekilde okurlarda karşılık bulur.


Tavsiye Et
Adı : Dostluk Üzerine
Tür : Felsefe - Psikoloji
Yazarı : Cicero
Yayınevi : Tutku
Ebat : 14cm X 21cm
Sayfa : 80
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-7608-37-6

Bu üründen 439 adet satılmıştır.
 
% 20
indirim
  8 TL
  6,40 TL
Tedarik Süresi
Aynı Gün Kargo
  ADETA: 445.Sokak 1A/19 Birlik Mahallesi Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com