İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı


     Rousseau'nun eşitsizlik söylemi, şimdiye kadar çağdaş yaşama yönelik yazılmış en güçlü eleştirilerden biridir. Rousseau, çağdaş yaşamın insan doğası üzerindeki yıkımlarını ve uygarlığın eşitsizliğini, insanlığı içten içe nasıl çürüttüğünü açıklıyor.

     Rousseau'nun modernite eleştirisi, insani gelişimin hem insanın yükselişini hem de insanlığın ahlaki ve psikolojik çöküşünü temsil ettiği fikrine dayanıyor. Okurlar, şu anki durumlarıyla "hoşnutsuzluk duyacaklar" çünkü sistem onları başkalarıyla rekabet etmeye ve sürekli olarak pozisyonları için endişelenmeye zorluyor ve Rousseau, çalışmalarının kendilerine durumlarının gerçek berbatlığını göstereceğini umuyor. Ne yazık ki, tarih geri sarılabilecek bir film değildir. Bu dünyada yaşayanların "korkusu", daha iyi zamanlara geri dönme imkânı olmadan işlerin daha kötüye gitmesi ihtimalinin yüksek olduğu bilgisinden kaynaklanıyor.

     Rousseau'nun amacı, okuyucuları modern yaşamla ile ilgili bazı sorunlara karşı uyarmak ve eşitsizliğin işleyişinin farkında olmalarını sağlamak, ancak ilkel yaşama geri döndürmek değildir.


Tavsiye Et
Adı : İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kaynağı
Tür : Felsefe - Psikoloji
Yazarı : Jean Jacques Rousseau
Yayınevi : Tutku
Ebat : 14cm X 21cm
Sayfa : 96
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-7608-41-3

Bu üründen 413 adet satılmıştır.
 
% 20
indirim
  10 TL
  8,00 TL
Tedarik Süresi
Aynı Gün Kargo
  ADETA: 445.Sokak 1A/19 Birlik Mahallesi Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com