KOMÜNİST MANİFESTO

"Proleterlerin zincirlerinden
başka kaybedecek hiçbir şeyleri yok.
Oysa kazanacakları bir dünya var.
Tüm ülkelerin işçileri, birleşin!"

     Komünist Manifesto, Komünizmin hedeflerini ve bu hareketin altında yatan teoriyi açıklamaya yönelik bir girişimi yansıtmaktadır. Sınıf mücadelelerinin ya da bir sınıfın diğerince sömürülmesinin, tüm tarihsel gelişmelerin ardındaki itici güç olduğunu savunmaktadır.

     Proleter, oğullarından başka bir malı olmayan insanları tanımlamak için kullanılan aşağılayıcı bir ifade iken, Karl Marx'tan sonra işçi sınıfını tanımlamak için kullanılan sosyolojik bir terim halini almıştır. Burjuva ise sosyal statüsünü ve gücünü, eğitiminden, işveren konumundan ve zenginliğinden alan kentli kişileri tarif etmek için kullanılmıştır.

     Komünist Manifesto, bu zamana kadar dünya üzerinde sermaye düzenini yıkmaya çalışan devrimci mücadelelerin ilham kaynağı olmuştur. Hemen her dile çevrilen Komünist Manifesto, ekonomi, politika ve sosyoloji konularında dünya tarihini en fazla etkileyen metinlerden biri olmuştur.


Tavsiye Et
Adı : KOMÜNİST MANİFESTO
Tür : Araştırma - İnceleme - Politika
Yazarı : Karl Marx
Çeviri : Derya Öztürk
Yayınevi : Tutku
Ebat : 14cm X 21cm
Sayfa : 96
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-2134-86-3

Bu üründen 689 adet satılmıştır.
 
% 20
indirim
  8 TL
  6,40 TL
Tedarik Süresi
Aynı Gün Kargo
  ADETA: 445.Sokak 1A/19 Birlik Mahallesi Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com