KÖPEK KALBİ KİTAP DETAYLARI

  Adı : KÖPEK KALBİ
  Tür : Roman
  Yazarı : Mihail Bulgakov
  Çeviri : Emir Aktan
  Yayınevi : Tutku
  Ebat : 14cm X 21cm
  Sayfa : 176
  Kapak : Karton
  ISBN : 978-605-9734-69-1
  Fiyat : 8 TL

8 TL


Adet 

Tanınmış bir bilim adamı olan Filip Filipoviç, Moskova sokaklarından aldığı sahipsiz bir köpeği evine getirir ve ona Boncuk ismini verir. Yapılan bir ameliyatla, bir bar kavgasında ölen yirmi beş yaşındaki bir adamın hipofiz bezini ve testislerini köpeğe nakleder. Operasyon beklenmedik sonuçlar doğurur. Zamanla köpek bir insana dönüşür ve Boncukov ortaya çıkar. Gençleşme deneyi adına yapılan bu ameliyatın sonucunda, köpek içgüdülerinden ve barda ölen suçlunun sahtekâr ve hırsız kişiliğinden kurtulamamış yeni bir kişilik ortaya çıkar.

Rus Komünist devriminin taze ve hala kendini kabul ettirmeye çalıştığı bir dönemde yazılan bu kitap, kinayeli bir dille devrimin yeni bir insan yaratma amacının nasıl yoldan çıktığını okuyucularına aktarıyor.

Kafka'nın Dönüşüm ve Mary Shelly'nin Frankenstein kitabına benzetilen bu eser yazarın ölümünden sonra, ancak 1987 yılında Rusya'da yayınlanmasına izin verilmiştir.

 


A: Hilal Mah. Aleksander Dupçek Cad. No:16/1 Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com