MADAM BOVARY KİTAP DETAYLARI

  Adı : MADAM BOVARY
  Tür : Roman
  Yazarı : Gustave Flaubert
  Yayınevi : Tutku
  Ebat : 14cm X 21cm
  Sayfa : 384
  Kapak : Karton
  ISBN : 978-605-4756-51-3
  Fiyat : 9,95 TL

9,95 TL


Adet 

İyi kalpli sıradan bir doktor olan Charles Bovary'nin yüksek idealleri ve lüks tutkusu olan romantik karısı Emma Bovary'nin, yaşamının tekdüzeliğinden sıyrılmak için girdiği durumları ve yaşadığı çeşitli aşk ilişkilerini konu alan roman yayınlandığı dönemde büyük yankılar uyandırmıştır.

Bu dönemde insanlar para ve toplumsal mevkiden başka şey düşünmezler. Katıldıkları bir baloda ihtişamı ve toplumun ayrıcalıklı üst kesimini keşfeden Emma, kocasının sıradan ilgisinden yavaş yavaş uzaklaşır. Önce duygusal romanlara sığınır, ardından baştan çıkartılmaya razı olur, gitgide borçlarını ve sevgililerini arttırır. Aradığı mutluluğu kimsede bulamayınca da çökmüş, kaybolmuş bir halde, boşa harcadığı hayatının utancından kendini kurtaracak bir çıkış arar.

Elinizdeki roman yayınlandığında, yazar ve yayıncı hakkında ahlaksızlığa teşvik suçundan dava açıldı. Madam Bovary’sa bugün Dünya Edebiyatının temel taşlarından biridir.

 


A: Hilal Mah. Aleksander Dupçek Cad. No:16/1 Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com