MECBURİYET KİTAP DETAYLARI

  Adı : MECBURİYET
  Tür : Öykü
  Yazarı : Stefan Zweig
  Çeviri : Enver Günsel
  Yayınevi : Tutku
  Ebat : 14cm X 21cm
  Sayfa : 96
  Kapak : Karton
  ISBN : 978-605-9734-79-0
  Fiyat : 4,95 TL

4,95 TL


Adet 

Karısı iyice sinirlendi ve "Yapman gerekiyorsa yapabilirsin," diye bağırdı. Sen zayıfsan ben değilim, bir parça kâğıt önünde çaresiz kalmam, yaşayan hiçbir yaratığa teslim olmam.

"Savaş vermek ha! Onlarla nasıl savaşabilirim ben? Onlar herkesten güçlü, dünyadaki her şeyden güçlüler."

"Bu doğru değil! Onlar sadece herkes boyun eğdiği sürece güçlü olabilirler. İnsan her zaman herhangi bir fikirden güçlüdür, sadece kendine ve kendi iradesine karşı dürüst ve gerçekçi olmalıdır.

"Mecburiyet", Stefan Zweig'in insanın en güçsüz yanlarını dâhiyane bir şekilde işlediği özel bir eserdir. Eseri asıl özel yapan ise devamlı intihar eğiliminde olan Zweig'ın hikâyelerde tamamen kendi iç dünyasını ve çalkantılarını aktarmasıdır. Günümüz edebiyatının en önemli eserlerinden olan "Mecburiyet", kurgusuyla okuru içine çeken eşsiz bir eser…

Stefan Zweig bu eserinde psikoloji alanındaki birikimini ustalıkla kullanarak insanların ruhsal çelişkilerini ve gelgitlerini nefes kesen bir yoğunlukla okuyucuya aktarabilmeyi başarmıştır.

1933'de Nazilerin yakmaya başladıkları kitaplar arasında Zweig'in eserleri de vardı. İkinci Dünya Savaşı esnasında yaşadığı çıkmazlar ve hayata olan karamsar bakışı nedeniyle eşi ile birlikte intihar etti.

 


A: Hilal Mah. Aleksander Dupçek Cad. No:16/1 Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com