SON KABADAYI ÇAKICI

Böylesi bir biyografinin en güç taraflarından birisi de kuşkusuz 'kahramanının' halen yaşıyor ve gündem oluşturmaya devam ediyor oluşu. Bu nedenle siz bu kitabı elinize aldığınızda o günün gazetelerinde kahramanımız hakkında 'yeni bir flaş gelişme' ile karşılaşabilirsiniz.

Geniş zamanlı bir kavram olan 'yeraltı dünyası gerçeğini' onun şahsında ele aldığımız bu kitabın yazım aşamasında pek çok kişi ve kurumun ismi gündeme geldi. Bugün pek çoğu gündemden düşmüş eski siyasetçiler, kapanmış mahkeme dosyaları ve hiç duymadığınız birçok iddiayı ilk kez bu kitap aracılığıyla duyacaksınız.

Alaattin Çakıcı'nın hep göz önünde yaşadığı fırtınalı hayat hikayesinin sisli yıllarını mercek altına alan bu kitapta onun 'son kabadayı' olarak anılmasına vesile olan 'özelliklerini' okuyacaksınız.

• Kabadayılığın kitabını yeniden yazan Alaattin Çakıcı nasıl bir ortamda büyüdü?

• Yeraltı dünyasının değişen raconunda Çakıcı'nın etkisi neydi?

• Silahların gölgesinde, kurşunların arasında büyüyen ve ömrünü böyle geçiren bir 'kabadayının' sıra dışı hikayesinin bilinmeyenleri nelerdi?

• O konuşunca 'vücut kimyasını bozduğu' işadamı kimdi?

• Mesut Yılmaz, Çakıcı'ya neden 'gözlerinden öperim' selamı gönderdi?

• En derin baba Çakıcı ile Karagümrüklü çetebaşı arasındaki mücadelede kim galip geldi?


Tavsiye Et
Adı : SON KABADAYI ÇAKICI
Tür : Araştırma - İnceleme - Politika
Yazarı : Ahmet Tahir Can
Yayınevi : Tutku
Ebat : 14cm X 21cm
Sayfa : 368
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-4962-62-4

Bu üründen 2572 adet satılmıştır.
 
% 20
indirim
  14,95 TL
  11,96 TL
Tedarik Süresi
Aynı Gün Kargo
  ADETA: 445.Sokak 1A/19 Birlik Mahallesi Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com