Takıntı Üzerine

     Freud’un bir hastasıyla seanslarındaki görüşmelerini aktaran bu eser, bilinçaltının günlük hayatı aslında insanı ne kadar derinden etkilediğinin bir göstergesi. Hasta tedavi için "sadece kitabından birkaç paragraf okuduğu" bir terapiste gidip başından geçen her şeyi anlatıyor ve sonunda bilinçaltının hayatının günlük işleyişinde belirleyici bir unsur olduğunun farkına varıyor.

      Babasını çok sevdiğini, onun başına bir şey geleceği için evlenmekten kaçındığını, babasının veya sevdiklerinin başına bir şey gelmemesi için kargo parasını ödeme amacıyla trenle üç saat yolculuk yaptığını anlatan hasta, aslında içten içe babasının ölmesini istiyordu. Çünkü küçükken babası onu dövüyordu. Babası öldükten sonra da, kendisini gerçekten cezalandıramayacağı için, babasının aslında yaşadığını hayal ediyor, evin kapısını açıp babasının gördüğünde ceza vereceği hareketleri sergiliyordu, resmen babasından iktidarı alıyor gibiydi.

      Elinizde tuttuğunuz kitap, nevrozun derinliklerine iniyor ve bunun nasıl bir rahatsızlık olduğunu çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.


Tavsiye Et
Adı : Takıntı Üzerine
Tür : Felsefe - Psikoloji
Yazarı : Sigmund Freud
Yayınevi : Tutku
Ebat : 14cm X 21cm
Sayfa : 96
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-7608-30-7

Bu üründen 647 adet satılmıştır.
 
% 20
indirim
  8 TL
  6,40 TL
Tedarik Süresi
Aynı Gün Kargo
  ADETA: 445.Sokak 1A/19 Birlik Mahallesi Çankaya/ANKARA   T: 0555 996 78 95   F: 0312 442 73 97   E: info@tutkuyayinevi.com